Skuteczny plakat – czyli jaki?

Jakie są główne wyznaczniki wykonania dobrego plakatu? To w zasadzie dosyć proste – ma przykuwać uwagę będąc jednocześnie czytelnym i przyjemnym dla oka. Projektując tego typu nośnik reklamowy należy w szczególności zwrócić uwagę, aby nie przesadzić z ilością grafiki – najlepiej, aby znajdowała się na nim tylko jedna, duża, w centralnym punkcie posteru, dzięki czemu zwiększy się szansa na zauważenie go przez odbiorcę. Jeśli przesadzimy wzrok przechodnia po prostu pominie plakat, który rozmyje się gdzieś w tle, a zatem tutaj prostota (o ile w granicach rozsądku) jest jak najbardziej na plus.

Plakaty standardowe

Jeśli chodzi o plakaty standardowe w naszej drukarni, posiadamy aż trzynaście różnych formatów, z którymi mogą się Państwo zapoznać na naszej stronie internetowej. Powierzchnią wydruku jest papier kredowy wybrany spośród dziewięciu typów o różnych gramaturach. Szukasz czegoś nieco innego? Sprawdź plakaty listwowane oraz dwustronne.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Bez wątpienia tak, zazwyczaj większy rozmiar to również zwiększenie skuteczności, dlatego w naszej ofercie znajdują się również plakaty wielkoformatowe dostępne domyślnie w dwóch formatach z możliwością wprowadzenia formatu własnego nawet do 158 x 500 cm! Takiego rodzaju plakaty drukujemy metodą solwentową na powlekanym papierze satynowym 200 g lub blueblack’u 130 g.
Zachęcamy do sprawdzenia naszych pozostałych produktów na diamond-druk.pl i zapraszamy do współpracy.

Share This

diamondadmin